Organization Calendar (Bradford Minor Baseball Association)

PrintOrganization Calendar
<< PrevJul 21, 2019-Aug 03, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jul 21Jul 22Jul 23Jul 24Jul 25Jul 26Jul 27
Mosquito Select (Hardball)
10:00 AM
vs. Barrie 1
Mosquito Select (Hardball)
12:30 PM
vs. Barrie 1
13U Hardball (formerly Peewee)
Lifescape Construction
6:00 PM
@ Alliston #1
11U Hardball (formerly Mosquito/Tyke)
Anatolia Tile & Stone (BMBA)
6:15 PM
vs. 11U Hardball (formerly Mosquito/Tyke) - IMBA1
11U Hardball (formerly Mosquito/Tyke)
Bradford Sluggers (BMBA)
6:15 PM
vs. 11U Hardball (formerly Mosquito/Tyke) - Many Hands Doing Good (BMBA)
7U Hardball (formerly Jr. Rookie)
IMBA1
6:30 PM
vs. 7U Hardball (formerly Jr. Rookie) - IMBA2
Knock [1909001]
7U Hardball (formerly Jr. Rookie)
Botas Electrical (BMBA)
6:30 PM
vs. 7U Hardball (formerly Jr. Rookie) - IBEW 353 (BMBA)
U10 Softball (formerly Mite)
James Campbell Insurance (EGMSA)
6:30 PM
vs. U10 Softball (formerly Mite) - Kumi Canada (BMBA)
U12 Softball (formerly Squirt)
Kelsey's (EGMSA)
6:30 PM
vs. U12 Softball (formerly Squirt) - 31 Gifts (EGMSA)
Tball
Genesis Gymnastics
6:30 PM
vs. Tball - Team Dark Green
9U Hardball (formerly Sr. Rookie)
IMBA1 (Red)
6:30 PM
vs. 9U Hardball (formerly Sr. Rookie) - A&W High Voltage (BMBA)
Beach - Large [1910008]
15U Hardball (formerly Bantam)
Bradford Men's Slo-Pitch League
6:30 PM
@ Midland
18U Hardball (formerly Midget)
Team Red
8:30 PM
@ Innisfil 1
Minor Bantam Rep A (Hardball)
8:30 PM
vs. North Toronto
U14 Softball (formerly Peewee)
J.W. Athletics (EGMSA)
8:30 PM
vs. U14 Softball (formerly Peewee) - Fieldgate Homes (WSSA)
U20 Softball (formerly Midget)
Team Red (BMBA)
8:30 PM
vs. U20 Softball (formerly Midget) - Moller Insurance (WSSA)
U20 Softball (formerly Midget)
Team Navy (BMBA)
8:30 PM
vs. U20 Softball (formerly Midget) - Stouffville Toyota (WSSA)
Major Peewee Rep A (Hardball)
6:00 PM
vs. Unknown
11U Hardball (formerly Mosquito/Tyke)
IMBA2
6:00 PM
vs. 11U Hardball (formerly Mosquito/Tyke) - Carron Farms 11U (BMBA)
11U Hardball (formerly Mosquito/Tyke)
Bradford Sluggers (BMBA)
6:15 PM
vs. 11U Hardball (formerly Mosquito/Tyke) - IMBA1
Mosquito Select (Hardball)
6:15 PM
vs. Orangeville
7U Hardball (formerly Jr. Rookie)
Bradford Curling Club (BMBA)
6:30 PM
vs. 7U Hardball (formerly Jr. Rookie) - Botas Electrical (BMBA)
9U Hardball (formerly Sr. Rookie)
Ryan’s Landscaping (BMBA)
6:30 PM
vs. 9U Hardball (formerly Sr. Rookie) - IMBA2 (Black)
9U Hardball (formerly Sr. Rookie)
IMBA3
6:30 PM
vs. 9U Hardball (formerly Sr. Rookie) - A&W High Voltage (BMBA)
Knock [1910049]
9U Hardball (formerly Sr. Rookie)
IMBA1 (Red)
6:30 PM
vs. 9U Hardball (formerly Sr. Rookie) - IMBA4 (Blue)
Fennels [1910050]
Tball
Frydays
6:30 PM
vs. Tball - Regino's Pizza
13U Hardball (formerly Peewee)
ATV Farms
6:30 PM
@ Innisfil 2
U14 Softball (formerly Peewee)
MJK Electric (BMBA)
8:30 PM
vs. U14 Softball (formerly Peewee) - Fieldgate Homes (WSSA)
U20 Softball (formerly Midget)
Stouffville Toyota (WSSA)
8:30 PM
vs. U20 Softball (formerly Midget) - Bradford Bantam Select
Memorial Park [1908033]
U14 Softball (formerly Peewee)
Team Navy (BMBA)
8:30 PM
vs. U14 Softball (formerly Peewee) - Summerlyn Dental (BMBA)
Rookie Select (Hardball)
6:15 PM
vs. Barrie 1
Tball
Kidergy
6:30 PM
vs. Tball - Back Alley Cruisers
7U Hardball (formerly Jr. Rookie)
6:30 PM
9th Place @ 8th Place
BlastBall
Bradford Rental (Royal Blue)
6:30 PM
vs. BlastBall - Team Red
BlastBall
Team Green
6:30 PM
vs. BlastBall - Team Maroon
U10 Softball (formerly Mite)
Bradford Academy of Music (BMBA)
6:30 PM
vs. U10 Softball (formerly Mite) - H.L. Firefighters (EGMSA)
BlastBall
Team Yellow
6:30 PM
vs. BlastBall - Bradford Rental (Light Blue)
9U Hardball (formerly Sr. Rookie)
IMBA2 (Black)
6:30 PM
vs. 9U Hardball (formerly Sr. Rookie) - Lomonte & Collings Insurance Services (BMBA)
Knock [1910052]
U10 Softball (formerly Mite)
Vince's Market (BMBA)
6:30 PM
vs. U10 Softball (formerly Mite) - James Campbell Insurance (EGMSA)
U10 Softball (formerly Mite)
Flemming Properties (EGMSA)
6:30 PM
vs. U10 Softball (formerly Mite) - Kumi Canada (BMBA)
U12 Softball (formerly Squirt)
Kelsey's (EGMSA)
6:30 PM
vs. U12 Softball (formerly Squirt) - 31 Gifts (EGMSA)
9U Hardball (formerly Sr. Rookie)
Bellamy Sports (BMBA)
6:30 PM
vs. 9U Hardball (formerly Sr. Rookie) - Carron Farms 9U (BMBA)
U14 Softball (formerly Peewee)
Farmer Jack's (WSSA)
8:30 PM
vs. U14 Softball (formerly Peewee) - H.L. Lions (EGMSA)
Memorial Park [1906036]
U16 Softball (formerly Bantam)
Team Navy (BMBA)
8:30 PM
vs. U16 Softball (formerly Bantam) - Be Well Chiropractic (BMBA)
U20 Softball (formerly Midget)
Bullseye Axe (EGMSA)
8:30 PM
vs. U20 Softball (formerly Midget) - Team Red (BMBA)
U14 Softball (formerly Peewee)
J.W. Athletics (EGMSA)
8:30 PM
vs. U14 Softball (formerly Peewee) - MJK Electric (BMBA)
18U Hardball (formerly Midget)
Team Red
8:30 PM
vs. Orillia 1
Major Peewee Rep A (Hardball)
6:00 PM
vs. Unknown
Peewee Select (Hardball)
6:00 PM
vs. Stouffville
7U Hardball (formerly Jr. Rookie)
6:30 PM
6th Place @ 3rd Place
7U Hardball (formerly Jr. Rookie)
6:30 PM
7th Place @ 2nd Place
U12 Softball (formerly Squirt)
Roy Gordon Law (BMBA)
6:30 PM
vs. U12 Softball (formerly Squirt) - Dissette Animal Hospital (BMBA)
Tball
Home Hardware
6:30 PM
vs. Tball - Team Maroon
U14 Softball (formerly Peewee)
Summerlyn Dental (BMBA)
8:30 PM
vs. U14 Softball (formerly Peewee) - Farmer Jack's (WSSA)
U16 Softball (formerly Bantam)
Vaughan Chrysler (BMBA)
8:30 PM
vs. U16 Softball (formerly Bantam) - Ultimate Car (EGMSA)
U16 Softball (formerly Bantam)
Donnlyn Roofing (WSSA)
8:30 PM
vs. U16 Softball (formerly Bantam) - Be Well Chiropractic (BMBA)
Bethesda #2 [1907029]
13U Hardball (formerly Peewee)
Lifescape Construction
6:30 PM
@ Innisfil 2
7U Hardball (formerly Jr. Rookie)
6:30 PM
Loser G2 @ Loser G1
7U Hardball (formerly Jr. Rookie)
6:30 PM
Winner G1 @ 1st Place
7U Hardball (formerly Jr. Rookie)
6:30 PM
5th Place @ 4th Place
15U Hardball (formerly Bantam)
Bradford Men's Slo-Pitch League
8:30 PM
vs. Ivy 1
7U Hardball (formerly Jr. Rookie)
9:00 AM
Loser G5 @ Loser G4
U8 Softball (formerly Atom)
10:15 AM
2nd Place @ 1st Place
7U Hardball (formerly Jr. Rookie)
11:00 AM
Winner G5 @ Winner G4
7U Hardball (formerly Jr. Rookie)
11:00 AM
Winner G3 @ Winner G2
7U Hardball (formerly Jr. Rookie)
11:00 AM
Loser G3 @ Winner G6
U8 Softball (formerly Atom)
12:00 PM
3rd Place @ 2nd Place
7U Hardball (formerly Jr. Rookie)
1:30 PM
Winner G8 @ Loser G10
7U Hardball (formerly Jr. Rookie)
2:00 PM
Winner G7 @ Loser G9
U8 Softball (formerly Atom)
2:15 PM
3rd Place @ 1st Place
U8 Softball (formerly Atom)
4:00 PM
2nd in Playoff @ 1st in Playoff
7U Hardball (formerly Jr. Rookie)
4:00 PM
Winner G11 @ Winner G12
7U Hardball (formerly Jr. Rookie)
4:00 PM
Winner G10 @ Winner G9
Jul 28Jul 29Jul 30Jul 31Aug 01Aug 02Aug 03
7U Hardball (formerly Jr. Rookie)
9:00 AM
Winner G14 @ Loser G13
7U Hardball (formerly Jr. Rookie)
11:00 AM
Winner G15 @ Winner G13
11U Hardball (formerly Mosquito/Tyke)
Many Hands Doing Good (BMBA)
6:15 PM
vs. 11U Hardball (formerly Mosquito/Tyke) - Anatolia Tile & Stone (BMBA)
11U Hardball (formerly Mosquito/Tyke)
Carron Farms 11U (BMBA)
6:15 PM
vs. 11U Hardball (formerly Mosquito/Tyke) - Bradford Sluggers (BMBA)
11U Hardball (formerly Mosquito/Tyke)
IMBA1
6:30 PM
vs. 11U Hardball (formerly Mosquito/Tyke) - IMBA2
Nantyr [1911036]
U12 Softball (formerly Squirt)
Kelsey's (EGMSA)
6:30 PM
vs. U12 Softball (formerly Squirt) - Roy Gordon Law (BMBA)
Tball
Team Maroon
6:30 PM
vs. Tball - Kidergy
9U Hardball (formerly Sr. Rookie)
Carron Farms 9U (BMBA)
6:30 PM
vs. 9U Hardball (formerly Sr. Rookie) - IMBA2 (Black)
7U Hardball (formerly Jr. Rookie)
6:30 PM
Loser G16 (If First Loss) @ Winner G16
Minor Bantam Rep A (Hardball)
8:30 PM
vs. East York
U16 Softball (formerly Bantam)
Ultimate Car (EGMSA)
8:30 PM
vs. U16 Softball (formerly Bantam) - Team Navy (BMBA)
U14 Softball (formerly Peewee)
Team Navy (BMBA)
8:30 PM
vs. U14 Softball (formerly Peewee) - Farmer Jack's (WSSA)
U20 Softball (formerly Midget)
Team Red (BMBA)
8:30 PM
vs. U20 Softball (formerly Midget) - Team Navy (BMBA)
Mosquito Select (Hardball)
6:00 PM-8:00 PM
Practice
9U Hardball (formerly Sr. Rookie)
Lomonte & Collings Insurance Services (BMBA)
6:30 PM
vs. 9U Hardball (formerly Sr. Rookie) - IMBA3
9U Hardball (formerly Sr. Rookie)
Bellamy Sports (BMBA)
6:30 PM
vs. 9U Hardball (formerly Sr. Rookie) - IMBA4 (Blue)
9U Hardball (formerly Sr. Rookie)
IMBA1 (Red)
6:30 PM
vs. 9U Hardball (formerly Sr. Rookie) - Ryan’s Landscaping (BMBA)
Knock [1910056]
9U Hardball (formerly Sr. Rookie)
IMBA2 (Black)
6:30 PM
vs. 9U Hardball (formerly Sr. Rookie) - A&W High Voltage (BMBA)
Fennels [1910057]
Tball
Regino's Pizza
6:30 PM
vs. Tball - Genesis Gymnastics
U12 Softball (formerly Squirt)
Dissette Animal Hospital (BMBA)
6:30 PM
vs. U12 Softball (formerly Squirt) - 31 Gifts (EGMSA)
U20 Softball (formerly Midget)
Bradford Bantam Select
8:30 PM
vs. U20 Softball (formerly Midget) - Bullseye Axe (EGMSA)
U20 Softball (formerly Midget)
Stouffville Toyota (WSSA)
8:30 PM
vs. U20 Softball (formerly Midget) - Moller Insurance (WSSA)
Memorial Park [1908037]
U14 Softball (formerly Peewee)
MJK Electric (BMBA)
8:30 PM
vs. U14 Softball (formerly Peewee) - Summerlyn Dental (BMBA)
Minor Mosquito Rep A (Hardball)
6:15 PM
vs. Unknown
Rookie Select (Hardball)
6:15 PM
vs. Unknown
BlastBall
Team Maroon
6:30 PM
vs. BlastBall - Bradford Rental (Royal Blue)
BlastBall
Team Red
6:30 PM
vs. BlastBall - Bradford Rental (Light Blue)
BlastBall
Team Green
6:30 PM
vs. BlastBall - Team Yellow
U10 Softball (formerly Mite)
Kumi Canada (BMBA)
6:30 PM
vs. U10 Softball (formerly Mite) - Bradford Academy of Music (BMBA)
U10 Softball (formerly Mite)
Vince's Market (BMBA)
6:30 PM
vs. U10 Softball (formerly Mite) - H.L. Firefighters (EGMSA)
U10 Softball (formerly Mite)
Flemming Properties (EGMSA)
6:30 PM
vs. U10 Softball (formerly Mite) - James Campbell Insurance (EGMSA)
9U Hardball (formerly Sr. Rookie)
IMBA1 (Red)
6:30 PM
vs. 9U Hardball (formerly Sr. Rookie) - IMBA2 (Black)
Knock [1910001]
9U Hardball (formerly Sr. Rookie)
IMBA3
6:30 PM
vs. 9U Hardball (formerly Sr. Rookie) - IMBA4 (Blue)
Beach - Large [1910002]
Tball
Back Alley Cruisers
6:30 PM
vs. Tball - Home Hardware
U14 Softball (formerly Peewee)
H.L. Lions (EGMSA)
8:30 PM
vs. U14 Softball (formerly Peewee) - J.W. Athletics (EGMSA)
U14 Softball (formerly Peewee)
Fieldgate Homes (WSSA)
8:30 PM
vs. U14 Softball (formerly Peewee) - Team Navy (BMBA)
Vandorf [1906040]
U16 Softball (formerly Bantam)
Be Well Chiropractic (BMBA)
8:30 PM
vs. U16 Softball (formerly Bantam) - Donnlyn Roofing (WSSA)
U20 Softball (formerly Midget)
Bullseye Axe (EGMSA)
8:30 PM
vs. U20 Softball (formerly Midget) - Stouffville Toyota (WSSA)
Major Peewee Rep A (Hardball)
6:00 PM
vs. Unknown
Minor Bantam Rep A (Hardball)
6:00 PM-8:30 PM
Practice
Tball
Team Dark Green
6:30 PM
vs. Tball - Frydays
U12 Softball (formerly Squirt)
Dissette Animal Hospital (BMBA)
6:30 PM
vs. U12 Softball (formerly Squirt) - 31 Gifts (EGMSA)
U16 Softball (formerly Bantam)
Vaughan Chrysler (BMBA)
8:30 PM
vs. U16 Softball (formerly Bantam) - Donnlyn Roofing (WSSA)
U20 Softball (formerly Midget)
Team Red (BMBA)
8:30 PM
vs. U20 Softball (formerly Midget) - Stouffville Toyota (WSSA)
15U Hardball (formerly Bantam)
Bradford Men's Slo-Pitch League
8:30 PM
vs. Innisfil 1
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from bradfordstorm.ca on Tuesday, July 23, 2019 at 4:57 AM